OFERTA

Usługi weterynaryjne

Zachęcamy Państwa do skorzystania z usług naszej Kliniki Weterynaryjnej mieszczącej się w Bielsku-Białej. Wiemy, że każdy zwierzak jest niezwykle ważną i wyjątkową częścią Twojej rodziny, dlatego też lekarze przy zdobytej przez lata wiedzy, a także dzięki doświadczeniu i intuicji pomagają wszystkim zwierzętom naszych Klientów. Jeśli szukasz lekarza weterynarii w Bielsku - Białej, który obdarzy opieką i pomocą Twojego zwierzaka zapraszamy do kontaktu i skorzystania z usług naszej Kliniki.

 • Specjalizacja: Chirurgia i Ortopedia

  leczenie złamań i urazów kostnych
  odtwarzanie więzadeł krzyżowych, rehabilitacja pozabiegowa
  aparat do narkozy wziewnej, pompa infuzyjna, możliwe różne metody znieczuleń
 • Stomatologia

  leczenie stanów zapalnych przyzębia
  usuwanie kamienia nazębnego ultradźwiękami
  ekstrakcje zębów
 • Okulistyka

  zabiegi korygujące wady powiek, wrzody rogówki
 • Leczenie chorób wewnętrznych i zakaźnych

 • Położnictwo i rozród zwierząt

  ustalenie terminu krycia
  rozwiązywanie porodów
  cesarskie cięcia
  sterylizacje
 • Dermatologia

  badania cytologiczne
  odczulania
  badanie włosa
  testy alergiczne
 • Onkologia

  szybka diagnostyka zmian nowotworowych badania cytologiczne i histopatologiczne
 • Profilaktyka

  szczepienie przeciwko chorobom wirusowym, odrobaczenie, odpchlenie, zabezpieczenie przed kleszczami, psów, kotów, królików, fretek, szczepienie przeciwko boreliozie psów
 • Badania laboratoryjne krwi, moczu, zeskrobin, wymazów.

  Pamiętaj, że zwierzę do większości badań laboratoryjnych powinno być na czczo)
 • Kardiologia: EKG, Echo serca psów kotów, RTG sylwetki serca z oceną
   
 • Preparaty do pielęgnacji skóry, sierści, zębów, odżywki, preparaty mineralno – witaminowe.
   
 • Zabiegi pielęgnacyjne, strzyżenie psów, kotów pod nadzorem lekarza weterynarii.
  Istnieje możliwość wykonywania zabiegów w narkozie.

  Profesionalne strzyżenie i pięlęgnacja psów i kotów - Aleksandra i Dariusz Gwiżdż ( www.psifryzjerzy.prv.pl )
 • Czipowanie, paszporty

  badania serologiczne krwi zwierząt wyjeżdżających do Anglii, Irlandii, Szwecji i Malty
  zaczipowane zwierzęta w naszej lecznicy rejestrujemy w Międzynarodowej Bazie Danych SAFE – ANIMAL (www.safe-animal.eu) powiązanej z Europejskim Centrum Baz Danych EUROPETNET, co daje możliwość odnalezienia Twojego pupilka w dowolnym kraju Europy
 • Karmy bytowe i diety weterynaryjne dla psów i kotów
  w atrakcyjnych cenach.
   

TTA i TTA Rapid

Metoda TTA i TTA Rapid jest alternatywną metodą leczenia zerwanego więzadła krzyżowego dogłowowego doskonale sprawdzająca się zwłaszcza u psów o masie ciała powyżej 25kg gdzie metoda zewnątrz stawowa często może być nie tak skuteczna. Po operacji TTA i TTARapid pies już na drugi, trzeci dzień będzie podejmował próby ruchu operowaną kończyną, na pełną swobodę można mu pozwolić dopiero po pewnym czasie. 6-8 tygodni to czas pełnego powrotu do zdrowia. Metoda TTA w naszej lecznicy stosowana jest już od 2012r ,a TTARapid od kwietnia 2014 z bardzo dobrym skutkiem. Zwierzęta poddawane tym operacjom wracają do pełnej sprawności.

Autologiczne osocze bogatopłytkowe

Przychodnia Weterynaryjna ANIMALS jako pierwsza na Podbeskidziu wprowadziła innowacyjną metodę leczenia Autologicznym osoczem bogatopłytkowym zmian zapalnych i zwyrodnieniowych stawów i chrząstek stawowych. Osocze bogatopłytkowe pomaga także w gojeniu złamań kości, zapaleń ścięgien, powięzi, mięśni i więzadeł. Przyspiesza gojenie ran i oparzeń, zmniejsza uczucie bólu w stanach zapalnych. Znajduje zastosowanie w leczeniu „ zespołu suchego oka” oraz owrzodzenia rogówki. Jest alternatywą dla ciągłego podawania i wstrzykiwania niesterydowych i sterydowych leków przeciwzapalnych oraz konieczności wykonywania niektórych zabiegów chirurgicznych. Preparat jest AUTOLOGICZNY , czyli uzyskany z krwi pacjenta dzięki czemu wyklucza się ryzyko reakcji immunologicznych. Płytki krwi jako podstawowy element mechanizmów naprawczych tkanek miękkich i twardych dostarczają niezbędnych czynników wzrostu , które powodują migrację, różnicowanie i proliferację komórek macierzystych. Stymulują fibrynoblasty i komórki śródbłonka do odkładania nowej macierzy zewnątrzkomórkowej i tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Osocze natomiast zawiera substancje odżywcze, witaminy, hormony, elektrolity i białka które są niezbędne do przeżycia komórek. Białka osocza są niezbędne w procesie krzepnięcia i tworzenia polimeru fibrynowego stanowiącego rusztowanie dla migracji, różnicowania i proliferacji komórek macierzystych w różne rodzaje komórek potrzebnych do odtworzenia tkanek.

Godziny otwarcia

 • Poniedziałek - Piątek
  9:00 - 19:00
 • Sobota
  9:00 - 14:00
 • Niedziela
  9:00 - 10:00